Klacht: Dubbele afschrijving

Sorady op 19 mei 2014 over Meetic.nl in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Meetic.nl
Categorie Datingsites
Status Open
Datum 19 mei 2014

Mevrouw Wiggers heeft een klacht ingediend over een dubbele afschrijving bij Meetic.nl. Na een betaling van € 59,94 voor Lexa, dacht zij dat de transactie niet was gelukt en heeft zij het bedrag opnieuw geprobeerd, wat resulteerde in een weigering. Ze verzoekt om terugbetaling van het te veel betaalde bedrag, aangezien het bedrag twee keer is afgeschreven.

Mijn Klacht:

Heb vanmiddag een betaling gedaan voor Lexa à E 59,94. Ik ging weer terug naar de pagina van Lexa en kwam weer bij het gedeelte dat ik mijn bank moest kiezen. Heb toen gedacht dat er iets fout is gegaan en heb weer hetzelfde bedrag overgemaakt en dat werd toen geweigerd. Bij controle bleek dat het bedrag wel 2 x is afgeschreven. Heb inmiddels wel bericht gehad van Lexa dat er betaald is maar niet over de 2e keer. Zou het graag het 1x teveel betaalde terug ontvangen. Met vr. gr. Mevr. Wiggers

Gewenste Oplossing:

Als ik het te veel betaalde terug heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Meetic.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Meetic.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM