Klacht: Samsung koelvries combi

calimero2013 op 21 juni 2014 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 21 juni 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij hebben nog geen 2jr geleden een Samsung koelvries combi gekocht bij mediamarkt op hun website. De koelkast werkt percect. Maar sinds 3wkn maakt hij een oorverdovend geluid als het twin cooling systeem wordt ingeschakeld. Het is net een opstijgend vliegtuig echt vreselijk. Dit valt nog binnen de garantietermijn. Echter mediamarkt geeft telkens niet thuis. Ik had er nog bijgezet dat wij bang zijn voor Brand en dat wij graag het probleem opgelost zien!. Al 3x website geraadpleegd en emails gestuurd. Tot op heden nog steeds geen antwoord!!! En ook gebeld maar dan geven ze ook niet thuis. Vreselijk vind ik dat

Gewenste Oplossing:

Als onze koelvriescombi gemaakt wordt door mediamarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM