Klacht: klacht over Gsm+abonnement

patrick83 op 23 augustus 2014 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 23 augustus 2014

Een klant heeft een klacht ingediend over een aanbieding van MediaMarkt voor een Samsung S4 Mini met een Telfort-abonnement. Na telefonisch contact te hebben gehad met de winkel in Emmen, bleek bij aankomst dat de verlenging van het abonnement niet mogelijk was in hun systeem, wat leidde tot frustratie bij de klant. De klant voelt zich teleurgesteld over de geboden service, vooral omdat er voorafgaand aan het bezoek informatie was ingewonnen.

Mijn Klacht:

We krijgen een folder van media markt in de bus
Met levensgroot voorop een aanbieding die alleen in emmen
Bij de media markt, dit gaat om en samsung s4 mini met abb. telfort 150 min. En 500 Mb voor 18 euro mnd. 2 jarig.
Ik gebeld naar media markt emmen .
Ik heb een telfort abbonement die verlengt mag worden, dit zou geen probleem zijn.!! Aangekomen bij de media markt, kunnen ze niet verlengen in hun systeem!!! Zou aan trekdier liggen ,(tuurlijk) dus weer afgerist naar coevorden zonder telefoon.
Heb er flink de balen van.
Aangezien ik ook nog heb gebeld van te voren.
Zeer slechte zaak wat mij betreft.!!

Gewenste Oplossing:

Als dit alsnog geregeld kan worden voor de actie prijs, zoals in de folder staat aangegeven.
En een gratis hoesje als onkosten vergoeding.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM