Klacht: missende producten en versheid

douniaa op 23 februari 2019 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 23 februari 2019

Een klant heeft een negatieve ervaring gehad bij de McDonald's in Woerden, waar hij 15 minuten op zijn bestelling moest wachten. Bij thuiskomst ontdekte hij dat er producten ontbraken en dat het eten niet vers was. Daarnaast voelde hij zich genegeerd door de crew toen hij vroeg om zijn bestelling in te pakken.

Mijn Klacht:

ik was gisterenavond bij de McDonald’s in Woerden rond 00:15, ik heb besteld bij de kassa daar ben ik geholpen door een manager.

ik heb 15 minuten gewacht op mijn eten en toen ik thuis aankwam kwam ik erachter dat er producten miste en het eten was ook nog eens niet vers ik woon 5 min bij de mcd vandaan en ik werk zelf ook bij de mcd en weet dat het eten dat ik gekregen heb is doorgedrukt.

ik was vergeten aan te geven dat ik het eten wou meenemen dus heb ik een crew aangesproken om te vragen of mijn bestelling kon worden ingepakt, de crew ging door met waar hij mee bezig was en negeerde mij, toen heb ik hem nog een keer aangesproken en aangetikt toen pas kreeg ik een antwoord. hij gaf door aan zijn collega dat het meegenomen moest worden, ik krijg een hele rare blik van dat meisje en ze pakt mijn eten in. toen ze bij de counter aankwam lopen met mijn bestelling legt ze het eten zo voor me neus neer met de zak open en loopt weg en voor zover ik weet moeten der ook nog servetten in en moet de crew het netjes dichtvouwen volgens de soc en de gast vriendelijk een fijne avond wens en nog eetsmakelijk…..

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden wanneer ik goed en vriendelijk geholpen wordt en wanneer ik mijn eten gewoon vers en eetbaar krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM