Klacht: Opgelicht door MCAfee

Nickske23 op 29 november 2021 over McAfee Software in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
McAfee Software has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Software
Status Open
Datum 29 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn Klacht:
Nieuwe laptop gekocht bij Mediamarkt waar MCafee opstond deze geactiveerd en betaald maar na een week nog geen code.
Gebeld met nep helpdesk mcafee tel 030-3690346 kreeg Engels sprekende heer (Matthew) aan de lijn, hij nam m’n laptop over en moest een check doen waarbij hij 300 euro heen en weer zou boeken. Maar wat bleek er ging 2 x 300 van m’n rekening en daarna nog eens 150! Hij wilde ook m’n creditcard gegevens, want zo kon hij terugstorten. Trap er niet in! Er worden kadobonnen gekocht met het geld! 750 kwijt en dat krijg ik niet terug.doe geen zaken met Mcaffee
Gewenste Oplossing:
Geld terug maar dat is een utopie

Gewenste Oplossing:

Geld terug

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McAfee Software

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McAfee Software nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Nickske23
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM