Klacht: Automatische betaling

Berchtesgaden op 12 januari 2018 over McAfee Software in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
McAfee Software has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Software
Status Open
Datum 12 januari 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Graag terug storting van het afgehaalde bedrag van mijn credit kaart.
Ik had dat twee jaar geleden afgezet op niet automatisch. Wie zich daar in jullie firma het lef verschaft om het on te zetten , en het terug op automatisch gezet heeft weet ik ook niet. Mijn gegevens waren zelfs herzet en ik woonde in de VS inplaats in Belgie.

Graag Terugstorting.

Gewenste Oplossing:

Wanner mijn geld terug gestort is, ik zal wel bepalen wanneer ik een produckt koop...dit is al de tweed maal dat ik dit meemaak met jullie en ga er toch eens wereldwijd op wijzen hoe jullie te werk gaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McAfee Software

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McAfee Software nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM