Klacht: Lederen stoelen blijken geen leer.

Elly Thomassen op 01 juli 2016 over MARON Meubels en Keukens in de categorie Meubelwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
MARON Meubels en Keukens has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Meubelwinkels
Status Open
Datum 1 juli 2016

Een klant heeft in 2008 zeven eetkamerstoelen bij MARON Meubels en Keukens gekocht, waarvan op de rekening staat dat ze van leer zijn. Vijf van de stoelen zijn inmiddels totaal versleten en blijken geen echt leer te zijn, terwijl twee andere stoelen in een andere kleur wel goed behouden zijn en naar hun mening wel van echt leer zijn. Ondanks twee e-mails met foto's naar het bedrijf heeft de klant geen reactie ontvangen.

Mijn Klacht:

Wij hebben eind 2008 7 eetkamerstoelen bij Maron in Terborg gekocht. Op de rekening staat ook duidelijk leer. We hebben ze begin maart 2009 gekregen, maar van 5 stoelen is de bekleding totaal versleten en duidelijk geen echt leer. 2 stoelen, die we in een andere kleur hadden gekocht zien er nog prima uit, en zijn ons inziens wel van echt leer. Ik heb Maron 2 keer gemaild hierover met foto’s erbij, maar nooit een reactie terug gekregen!

Gewenste Oplossing:

Schadevergoeding is op zijn plaats.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar MARON Meubels en Keukens over deze klacht.

Bericht van MARON Meubels en Keukens

9 jaren geleden - Beste mevrouw Thomassen, wij vinden het vervelend dat u geen reactie van ons heeft ontvangen, dit is niet onze normale gang van zaken. We gaan dit opnemen met onze serviceafdeling en zullen u volgende week hierover berichten.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM