Klacht: vraag 2 de pc samen in één abonnement. Doen voorstel en willen voorstel niet uitvoeren

edouard Verbist op 21 januari 2026 over MacAfee in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf MacAfee
Categorie Software
Status Open
Datum 21 januari 2026

Een klant van McAfee heeft geprobeerd om een nieuwe pc toe te voegen aan zijn bestaande abonnement, maar ontvangt geen reactie op zijn verzoek. Ondanks meerdere pogingen om contact op te nemen via e-mail en telefoon, blijft de klant zonder antwoord en kan hij de klachtenbank niet vinden.

Mijn Klacht:

Tgv een aan koop pc vraag ik als trouwe klant de mogelijkheid aan om deze bij in bestaand abonnement met te hebben.. Contacten met hun, geschreven tekst met voorstel welk ik aanvaard. Vraag dit te regelen . Zou per mail mij gestuurd worden. NIETS. Bel en terug beloftes. Sturen een mail om te kunnen melden vh probleem [email protected] . NIETS, terug een mail? NIETS. .terug een mail..niets. Klachtenbank van hun? weet ik niet te vinden

Gewenste Oplossing:

afspraak navolgen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MacAfee

Reactie van de melder van de klacht edouard Verbist

2 maanden geleden - geen antwoord op vragen ivm hun beloften, tussentijds zit ik zonder beveiliging van mijn 2 de pc

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MacAfee nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door edouard Verbist
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM