Klacht: excessief extra hoge kosten

cmfaber op 27 november 2014 over Light in the box in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 27 november 2014

Een klant heeft hoesjes voor telefoons besteld bij Light in the Box voor 32 euro, maar ontdekte dat er boven de 22 euro invoerrechten van toepassing zijn. Daarnaast rekent UPS een voorschotkosten van 11,25 euro, wat resulteert in een totale extra kosten van 20,75 euro, wat 60% bovenop de aankoopprijs is. De klant vindt dat deze kosten onvoldoende duidelijk worden vermeld tijdens het aankoopproces.

Mijn Klacht:

Mijn dochters hebben hoesjes voor hun telefoons besteld. Dit voor een bedrag van 32 €, niet wetende dat boven de 22€ invoerrechten verschuldigd zijn. Voor het voorschieten van dit bedrag berekend UPS standaard een bedrag van 11,25€. dus voor een aankoop van 32€ komen er nog eens 20,75 kosten overeen. Dit is 60 % extra. Dit wordt niet vermeld bij aankoop. Er staat wel, als je zoekt, dat er invoerrechten kunnen worden geheven, afhankelijk per land. UPS meekt ook misbruik van de situatie.

Gewenste Oplossing:

Indien dit duideijk vermeld wordt bij bestelling en voor afrekening. Omdat dit niet duidelijjk was bij de bestelling, wens ik dat het volledig bedrag van 20, 75€ vergoed wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Light in the box

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Light in the box nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)