Klacht: Jan van Haasteren puzzel

Jan van Haasteren op 09 juli 2018 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 9 juli 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vorige week ben ik naar de winked gegaan voor de puzzel, de filiaalhoudster vertelde dat zij niet bij de levering zaten maar deze week geleverd werden.
Ik dus vanmorgen naar de winkel en kreeg te horen dat ze er niet waren en dat tegen mij gezegd zou zijn dat zij ‘waarschijnlijk’ deze week mee geleverd zouden worden.
Dir is niet waar, meerdere kennissen van mij hebben bij verschillende filialen naar die puzzel gevraagd en zijn weer verwezen naar andere filialen.
Geef dan eerlijk toe hoe het zit en hou ons niet voor de gek!

Gewenste Oplossing:

Als ik de Jan van Haasteren puzzel had kunnen kopen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM