Klacht: Kosten aansluiting

bee65cor op 21 november 2019 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 21 november 2019

C. Beekers heeft een klacht ingediend bij Ziggo over een kostenpost van €15 voor een monteurbezoek, terwijl hem was beloofd dat dit kosteloos zou zijn. Beekers is het niet eens met deze kosten en weigert te betalen, en geeft aan dat het aangeboden gratis film pakket voor hem geen oplossing biedt. Hij vraagt om een oplossing voor deze situatie, aangezien hij zich niet goed behandeld voelt als trouwe klant.

Mijn Klacht:

Beste mensen
Bijdeze wil ik een klacht indienen omreden dat ik €15 moet betalen om dat er een monteur bij mij is geweest om dat het digitaal kastje niet werkte en ze mij hebben gezegd dat dit kosteloos zou worden opgelost.
Nu hier ben ik het niet mee eens en ga dit niet betalen want u houdt u niet aan uw woord.
Nu wordt mij een gratis film pakket aan geboden om deze reden en daar heb ik niks aan en wil alleen maar dat die €15 niet in rekening word gebracht
Ik hoop dat u dit voor mij op gaat lossen want zo ga je niet met trouwe klanten om.
Bijvoorbaat mijn Hartelijke dank.

Afz C.Beekers

Gewenste Oplossing:

Als u die €15 niet in rekening brengt

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door bee65cor
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie