Klacht: doorgezakte kussens bankstel

punkyfish op 11 mei 2021 over Konfor Home in de categorie Internetshops - Meubels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Konfor Home has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 11 mei 2021

Een klant van Konfor Home ervaart problemen met de kussens van zijn bankstel, die binnen een half jaar zijn doorgezakt. Ondanks het feit dat de bank nog geen 1,5 jaar oud is en de klant alle zitkussens heeft afgewisseld, wordt er door het bedrijf alleen gereageerd op de verlopen garantie, zonder in te gaan op de wettelijke garantie en de kwaliteit van het product.

Mijn Klacht:

De kussens van het bankstel begonnen binnen een half jaar al in te zakken. Op dit moment is de bank nog geen 1,5 jaar oud en heb ik alle zitkussens al afgewisseld en nog zit ik nu op het onderstel. Tot nu toe wordt alleen gereageerd dat de garantie is verlopen, maar dat ik aanspraak maak op de wettelijke garantie en dat dit geen goed product is, daar wordt niet op ingegaan.

Een grote U-bank van nog geen 1,5 jaar oud waar ik in mijn eentje op zit hoort nog niet te zijn doorgezakt.

Gewenste Oplossing:

Op mijn verzoek om reparatie wordt niet ingegaan. Ik heb aangekondigd dat ik de overeenkomst ontbind en het aankoopbedrag terug wil.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Konfor Home over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door punkyfish
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM