Klacht: Kliko wordt niet schoongemaakt

Anita57 op 23 september 2021 over Kliko Collectieven Almere in de categorie Algemeen, Gemeente

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Kliko Collectieven Almere has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 23 september 2021

Een klant van Kliko Collectieven Almere meldt dat zijn kliko's sinds januari 2021 nauwelijks zijn schoongemaakt, ondanks dat hij hiervoor 120 euro heeft betaald. Hij ervaart problemen met de bereikbaarheid van het bedrijf, aangezien er geen reactie op zijn e-mails komt, terwijl het geld wel wordt geïncasseerd.

Mijn Klacht:

Ik ben sinds januari 2021 klant bij Kliko collectieven. Kan op mijn vingers tellen hoe weinig mijn kliko’s afgelopen jaar zijn schoongemaakt. Wel 120 betaald. Zijn niet bereikbaar. Op email wordt niet gereageerd.Wel geld incasseren maar vervolgens wanprestatie plegen.

Gewenste Oplossing:

Dat ik minimaal 3/4 van de door mij betaalde 120 euro retour krijg. Dit bedrijf moet echt gestopt worden want zij plegen wanprestatie.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kliko Collectieven Almere

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kliko Collectieven Almere nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Anita57
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM