Klacht: klacht voor contract die niett agfesloten is

Ashkan_021 op 30 juni 2013 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 juli 2013
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 30 juni 2013

Een klant van Vodafone heeft een klacht ingediend omdat hij een rekening van 650 euro heeft ontvangen voor een contract dat nooit is afgesloten. De bestelling werd afgewezen vanwege de geldigheid van zijn verblijfsdocument, maar desondanks ontving hij een acceptgiro voor achterstallige premies. De klant verzoekt om hulp bij het oplossen van deze fout.

Mijn Klacht:

hi
ik heb vorige jaar via internet bestelling gedaan bij Vodafone, maar het bestelling is afgewezen vanwege de geldigheid van mijn verblijfsdocument(bepaalde tijd) dus het is niet akkord gegaan. ik heb paar maanden later van Vodafone acceptgiro gekregen voor de achterstande premies. maar dat klopt helemaal niet en het is gewoon het domste fout die ooit gebeurd is en ik wil graag dat jullie mij helpen. nu heeft Vodafone rekening van 650euro voor mij gestuurd met incasso terwijl ik niet eens een contract bij Vodafone heb gehad en afgesloten en ik heb geen productvan hun gekregen.

Gewenste Oplossing:

het is heel simpel. je kan met een verblijfsdocument(bepaaldtijd) die nog 4 of 5 maanden nog geldig is geen abonnement aan te vragen. het wordt afgewezen.
ik wil graag dat het onderzocht wordt. het is zeker fout opgetreden maar dat zegt niet dat ik geld aan hun fouten moet betalen. ik wil graag mijn handtekening bij Vodafone zien als ik contract bij hun heb. ik wil graag ook het bewijs van product aflevering hebben en ook mijn handtekening met echte contract.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Vodafone

12 jaren geleden - Beste Bedankt voor je klacht via klacht.nl. Ik wil je verzoeken om je klacht te melden via http://www.vodafone.nl/feedback/. Je klacht wordt dan door de verantwoordelijke afdeling in behandeling genomen. Met vriendelijke groet, Jeannette Vodafone, medewerker klachtafhandeling

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie