Klacht: Klacht over onjuiste verwerking van opzegging

klager53fe99c6 ✓ Verified op 12 juni 2026 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 12 juni 2026

Een klant van Ziggo heeft zijn abonnement op 10 maart opgezegd, maar ontvangt nog steeds facturen en moet tot 12 juni betalen. Ondanks de bevestiging van de opzegging door Ziggo, vindt de klant dit onterecht, omdat hij al voor april heeft betaald en het bedrag heeft teruggehaald. De klant beschikt over bewijs van de opzegging.

Mijn Klacht:

Ik heb op 10 maart mijn abonnement bij Ziggo opgezegd, maar ontvang nog steeds facturen. Ondanks dat Ziggo mijn opzegging heeft bevestigd, moet ik nog tot 12 juni betalen. Dit vind ik onterecht, aangezien ik al voor april heb betaald en het bedrag heb teruggehaald. Ik heb bewijs van mijn opzegging.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om een correcte beëindiging van het abonnement per 10 maart en dat ik geen verdere kosten meer hoef te betalen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Ziggo
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Reactie van de melder van de klacht klager53fe99c6

14 uur geleden - Zeer slecht als ik opzeg op 10 maart en tot 12 juni moet betalen wat ik nuet ga doen ivb ik het zwart op wit heb

Alle klachten die gemeld zijn door klager53fe99c6
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie