Klacht: klacht horizon box

a_stomphorst op 19 november 2016 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 19 november 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik kan geen verbinding maken tussen mijn 2 horizon boxen wij hebben dit op verschillende manieren geprobeerd via de wifi en coax kabel maar in beide gevallen doet de kleine horizon box het niet goed en komt met foutcodes wij zijn meerdere malen naar de winkel gegaan en daar zeggen ze dat we iedere keer nieuwe kabels moet aanschaven hier zijn wij niet blij mee omdat het probleem nog steeds niet is opgelost en er is een monteur thuis geweest maar die ging er halverwege van door omdat zijn auto niet goed stond geparkeerd ik betaal elke maand veel geld en ik wil graag waar voor mijn geld wanneer word dit eindelijk is opgelost

Gewenste Oplossing:

als er een goede verbinding is tussen mijn 2 horizon boxen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie