Klacht: Nooit ontvangen

Rinaldo1976 op 01 november 2020 over Karambo in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Karambo
Status Open
Datum 1 november 2020

Een klant heeft 137,31 euro betaald voor een laserlamp die op 16 augustus 2020 is besteld, maar heeft deze tot op heden niet ontvangen. De klant ervaart problemen met het contact met Karambo, waarbij er eerst vage antwoorden komen en daarna geen reacties meer. De klant is teleurgesteld in de service van het bedrijf.

Mijn Klacht:

137.31 betaald voor een laserlamp die ik 16-8-20 besteld heb en tot op heden nog niets ontvangen. Contact zeer moeilijk…wordt eerst aan het lijntje gehouden…en daarna geen reacties meer vernomen.wat slecht
KARAMBO.NL IK HAD VEEL MEER VAN JULLIE VERWACHT..

Gewenste Oplossing:

Als mn laserlamp geleverd wordt of als ik mn geld terug krijg

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Karambo

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Karambo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Rinaldo1976
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten