Klacht: 4e in de rij, is er bij JUMBO nooit bij.

E.W.Krol op 02 november 2018 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 2 november 2018

Een klant bij Jumbo ervoer problemen bij de kassa, waar hij zich als vierde in de rij bevond. De caissière was nog niet aanwezig bij de open kassa 4, en toen zij arriveerde, erkende zij de klant niet als vierde wachtende, ondanks dat een andere klant dit bevestigde. De klant voelde zich hierdoor niet serieus genomen en vond het onterecht dat zijn positie in de rij niet werd erkend.

Mijn Klacht:

Ik kwam aan bij de kassa, en ik was 4e in de rij. Ik gaf dit aan bij de caissière. Deze vertelde me dat kassa 4 ook open was. Alleen hier zat (nog) geen caissière. Toen deze was aangekomen bij haar gaan staan. En bij afrekenen zei ik dat ik 4e was. Ze gaf aan dit niet gezien te hebben. Logisch want ze was er nog niet. Ik zei dat de buurvrouw het wel wist. Deze zei nogmaals dat kassa 4 ook open ging, ik gaf aan dat er nog niemand was bij kassa 4. Toen zei ze dat ik 3e wachtende was.

Met andere woorden, 4e in de rij mag niet bestaan.

Gewenste Oplossing:

Als Jumbo het beleid aanpast, of als ze stoppen met de actie. En tevens wens ik mijn boodschappen alsnog gratis te krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Jumbo

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Jumbo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door E.W.Krol
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer