Klacht: Oplichting

JinxieWeasel op 28 augustus 2020 over Julius Cosmetics in de categorie Internetshops - Kleding, Internetshops - Sport

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 28 augustus 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Via deze website had ik een sportbh gekocht. Toen ik deze ontving, bleek het een hele andere te zijn dan waar ze reclame voor maakte. Bij verzoek deze te willen retourneren, vertelde ze mij dat dit niet mogelijk was ivm corona.
Na veel heen en weer gemail, heb ik deze uiteindelijk toch terug gestuurd. Nu claimen ze deze niet ontvangen te hebben, terwijl ik bewijs heb dat deze wel bij hun ontvangen is.
Nu geen reactie meer. Maar ik heb niet mijn geld terug.

Nu zie ik ook dat de website uit de lucht is

Gewenste Oplossing:

wanneer ik mijn geld terug krijg

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Julius Cosmetics

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Julius Cosmetics nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door JinxieWeasel
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten