Klacht: Te hoge afrekening stookkosten

Gracie op 27 juli 2015 over Ista in de categorie Installatiebedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 27 augustus 2015
Reactie van het bedrijf:

Ik heb de afrekening en de meterstanden opnieuw gecontroleerd en hieruit blijkt dat het verbruik van 2015 een aanzienlijk stuk minder is. In de eerste maanden vindt op 6 van de 7 meters helemaal geen verbruik plaats. Met deze reden...

Bedrijf Ista
Status Opgelost
Datum 27 juli 2015

Er is onvrede over de hoge afrekening van stookkosten van Ista, die voor 2014 op 1122 euro uitkomt, ondanks dat de klager gedurende een deel van het jaar niet thuis was en alle verwarmingen had uitgezet. De klager heeft eerder al hoge bedragen moeten betalen en vraagt zich af hoe dit kan, vooral omdat buren met grotere huishoudens geld terugkrijgen. Een controleur heeft de meters gecontroleerd, maar de klager blijft twijfelen aan de juistheid van de afrekening.

Mijn Klacht:

Opnieuw een veels te hoge afrekening ontvangen.
Alle voorgaande jaren heb ik mij verbaasd over de bedragen die ik achteraf (na jaarlijkse voorschotten van 960euro voor mijn eenpersoons huishouden, waarbij de keuken nauwelijks is gebruikt) dien te betalen.
Er is een controleur geweest omdat ik me niet kon voorstellen dat de meters konden kloppen, maar dat scheen wel het geval; geen warmtelek te vinden.
De afrekening over 2014 bedraagt nu 1122 euro, terwijl ik vanaf oktober t/m december niet thuis geweest ben PLUS dat ik zeker weet dat ik alle verwarmingen heb uitgezet!!!!
In het gebouw met blokverwarming krijgen mijn buren met 3 en 4 persoons huishoudens geld terug!!!!! Terwijl zij de hele winter thuis waren.Dit KAN niet kloppen, maar ik weet niet wat ik moet beginnen tegen Ista omdat naar hun administratie alles klopt en ik in mijn eentje zoveel verbruikt heb volgens hun.Hetgeen dus ECHT niet waar is!!! Deze keer weiger ik dan ook het bedrag te voldoen, zoals alle voorgaande jaren uit goeie wil om problemen te voorkomen, omdat ik 100% zeker weet dat dit niet KAN kloppen.Ik voel mij totaal opgelicht en de maat is nu toch echt vol.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik word geloofd en er een totale correctie plaats vindt gebaseerd op mijn 1 persoons huishouden, ook van voorgaande jaren.
Ik voel mij compleet opgelicht en ben bereid dit voor de rechter te laten komen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ista in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ista een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Ista

Heeft op 27 augustus 2015 om 14:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM