Mijn Klacht:
Wij huren met 3 mensen een appartement aan de Milosdreef te Utrecht. Helaas bevat de woning blokverwarming, waar Eneco warmte leverancier is en Ista de registratiemeters op de radiatoren beheerd.
We wonen er sinds 15-11-2015 en de eerste jaarnota betrof de periode 15-11 tot 31-1-2016. Hier was een verbruik geconstateerd van dik 28 GJ. Iets wat bizar hoog is voor een korte periode. Zeker aangezien we 3 mannen van ca. 28 jaar oud zijn, allemaal full-time aan het werk en de helft van de weekenden weg. We willen het helemaal niet warm hebben in huis, maargoed, de meters van Ista tikken wel gewoon aan. Deze meters blijken namelijk warmte te registreren, wat niet hoeft te betekenen dat er warm water door de radioator stroomt. Zoals in onze badkamer (kleine ruimte, geen ruim naar buiten, maar wel douche, wasmachine, wasdroger). Hierin is het dus 100% niet nodig om de radiator aan te zetten, en hebben we dus ook nooit gedaan. Maar omdat door gebruik van de douche en voornamelijk de wasdroger gebeurt het vaak dat de temperatuur van de radiator oploopt. Op moment dat dan de temperatuur in de ruimte van de badkamer sneller daalt, dan die van de radiator zelf (door domweg de deur open te doen), registreert de meter van Ista verbruik…. terwijl we helemaal geen warm water verbruiken.
Hetzelfde geldt voor slaapkamers waar radiator onder het raam staat, raam staat open, maar tijdens het slapen, of door de dekens of wat dan ook, kan de meter temperatuursverschillen meten waardoor hij denkt dat er warmte verbruikt wordt.
Al met al een waardeloze systematiek die ons honderden euro’s kost. Zowel Eneco als Ista claimen hier niks aan te kunnen doen en vinden het erg spijtig allemaal.
Ik voel me bestolen en hopeloos. Het voelt alsof er niks tegen dit soort collectieve systemen en instanties te doen is en we maar gewoon moeten betalen terwijl we het daadwerkelijke product niet verbruiken.
Gewenste Oplossing:
Ik wil betalen voor wat ik verbruik en niet dit soort spookverbruik op mijn jaarnota zien.
Ik kom graag in contact met iemand van Eneco om te onderhandelen over de jaarnota en de maandelijkse voorschotten.
Ik begrijp dat de programmatuur van de meters niet 1,2,3 aan te passen is. Dat betekent dat er een berekening gedaan moet worden voor dit soort spookverbruik, dat eneco kan verwerken in de GJ factor die ze gebruiken om van de gemeten eenheden door Ista te komen op het GJ verbruik, wat eneco dan kan omrekenen naar Euro's.