Klacht: Onvriendelijk personeel

Heleen Gerdes op 07 november 2021 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Open
Datum 7 november 2021

Een klant van IKEA Hengelo ervaart onvriendelijk personeel bij de hotdogkraam. Na een ongeluk met drinken van een van zijn kinderen, kreeg hij een negatieve opmerking van een medewerkster, die pas na enige tijd aanbood om te helpen met schoonmaken. De klant voelt dat de familievriendelijke uitstraling van IKEA niet werd nageleefd in deze situatie.

Mijn Klacht:

IKEA Hengelo, zondag, 18:00 hotdogkraam. Ik was druk om mijn drie kinderen van eten en drinken te voorzien. Een kind gooide per ongeluk het drinken om op de vloer. We waren met doekjes begonnen met schoon maken. Toen de medewerkster van de hotdogkraam langs kwam en ik dit ongeluk melde kreeg ik als antwoord dat wij daar ook wel erg onhandig stonden/zaten. Na enige stilte bood zij dan toch aan om het schoon te maken maar zeker niet van harte.
IKEA etabliert zich als famievriendelijk bedrijf, maar dat voelde zonet zeker niet zo.

Gewenste Oplossing:

Dat de persoon erop aangesproken wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IKEA

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IKEA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Heleen Gerdes
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM