Klacht: ik kom er niet in

MAFolkers1970 op 27 februari 2016 over DigiD in de categorie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf DigiD
Status Open
Datum 27 februari 2016

Een gebruiker ondervindt problemen bij het aanvragen van een nieuwe wachtwoord en gebruikersnaam voor DigiD, omdat de huidige inloggegevens niet meer functioneren. Het proces verloopt traag en de gebruiker vraagt zich af of anderen ook met deze problemen te maken hebben, terwijl hij zijn frustratie uitdrukt over het systeem.

Mijn Klacht:

ik wou nieuwe ww en gebruikersnaam aanvragen omdat die van mij ineens niet meer werken, dat gaat waarschijnlijk de hele week duren , want elke keer als ik iets invul moet ik een half uur wachten omdat ik klaarblijkelijk de boel probeer te saboteren , dit is al een hele tijd aan de gang , mijn vraag ben ik de enige ?
hoe kan nederland met zo’n waardeloos systeem te werk gaan

Gewenste Oplossing:

doe eens normaal , beveiliging prima ,maar dit moet toch anders kunnen,
de belastingdienst kent mijn adres , bankrekeningnummer,naam, sofinummer, daar moet toch een eenvoudiger oplossing voorhanden zijn

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DigiD

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DigiD nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM