Klacht: Telefoon van zeker 10 jaar geleden ik kom niet van deze verzekering af

Saskia Koppejan op 06 mei 2014 over HSC Rosemont in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
HSC Rosemont has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Verzekering
Status Open
Datum 6 mei 2014

Een consument heeft een verzekering afgesloten bij HSC Rosemont voor een telefoon die meer dan tien jaar geleden is gekocht. Ondanks herhaalde pogingen om de verzekering op te zeggen, blijft het bedrijf maandelijks een bedrag van 6,61 euro afschrijven. Recent ontving de consument een brief op het oude adres met het verzoek om een eerder teruggestort bedrag opnieuw te betalen.

Mijn Klacht:

Jaren geleden bij THE phonehouse een telefoon gekocht voor mijn zoon.
Ook een verzekering afgesloten hij was denk ik zestien en opzeggen hiervan is onmogelijk dat ben ik nu al 10 jaar over aan het bellen mailen etc..
Je komt er niet vanaf en ze schrijven keer op keer 6,61 per maand af.
Iedere keer als ik er weer aan denk laat ik het bedrag terug storten.
Nu vandaag krijg ik een brief of ik het terug gestorte bedrag weer wil betalen.De brief was ook nog lang onderweg we wonen al weer 4 jaar op een ander adres en deze brief was naar ons oude adres gestuurd.
Mijn zoon is inmiddels afgestudeerd en bijna 30 jaar!

Gewenste Oplossing:

Telefoon bestaat al zeker 10-12 jaar niet meer dus opzeggen en al het geld terug storten van de afgelopen jaren dit is aantoonbaar onterecht afgeschreven.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar HSC Rosemont over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM