Klacht: Actie verlopen zonder dat dat op de voucher vermeld staat

adiaratou op 02 januari 2013 over Hotelbon in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hotelbon has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Hotelbon
Categorie Reizen Algemeen
Status Open
Datum 2 januari 2013

Een klant van Hotelbon heeft een klacht ingediend over een voucher voor een overnachting in een Fletcherhotel. De klant was van mening dat de voucher tot 16 maart 2013 gebruikt kon worden, maar ontdekte dat de actie al op 31 december 2012 was verlopen, wat niet duidelijk op de voucher of website stond vermeld. Dit leidde tot teleurstelling en het gevoel van misleiding, aangezien de klant geen gebruik kon maken van de voucher.

Mijn Klacht:

Op mijn voucher van de hotelbon van Fletcherhotel staat dat de overnachting moet plaatsvinden voor 16 april 2013. De overnachting is maximaal 4 weken voor aankomst te boeken. Dan ga ik dus uit dat ik nog kan boeken tot 4 weken voor 16 april; 16 maart dus. Ik heb al een paar keer eerder proberen te boeken, toen was er niets beschikbaar. Ik wilde nu iets boeken voor jan. of feb. (had in mijn agenda genoteerd dat ik nog de tijd had tot 16 april. Maar plotseling geeft de site aan dat de actie verlopen is en dat er maar tot 31-12-2012 te boeken viel. Dit staat nergens op voucher of het boekje en ook heb ik dit de vorige keren tijdens het zoeken naar een overnachting niet gezien op de site. Ik vind dit grote misleiding! Nu heb ik dus voor niks een voucher gekocht! Erg teleurstellend!

Gewenste Oplossing:

Graag een nieuwe boeking kunnen maken. Geldigheid tot 16 april 2013 zoals de voucher vermeldt

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Hotelbon

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hotelbon over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Hotelbon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM