Klacht: Slechte klantenservice

S.Borgers op 28 januari 2016 over Hollandsnieuwe in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 28 januari 2016

Een klant van Hollandsnieuwe ervaart ernstige problemen met de klantenservice, waarbij hij al twee maanden probeert een probleem op te lossen. Documenten worden niet ontvangen, de wachttijd voor de klantenservice is gemiddeld een uur en beloften om terug te bellen worden niet nagekomen. De klant wil simpelweg het abonnement op zijn naam zetten om te kunnen verlengen en een nieuw abonnement te nemen.

Mijn Klacht:

Ik ben nu al 2 maanden bezig om een probleem opgelost te krijgen en het lukt maar niet. Documenten die ik per post moet toesturen ontvangen ze niet. Gemiddelde wachttijd voor de klantenservice is 1 uur. Eenmaal aan de lijn kunnen ze me niet helpen omdat ze dingen moeten uitzoeken. Ze beloven om terug te bellen en dat doen ze nooit.
Het enige wat ik wil het het abbo op mijn naam zetten zodat ik kan verlengen en een ander abbo kan nemen. Hel erg triest.

Gewenste Oplossing:

Als het abbo op mijn naam staat

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie