Klacht: Klantenservice onbereikbaar

dendw op 29 december 2015 over Hollandsnieuwe in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 29 december 2015

Een klant van Hollandsnieuwe ervaart problemen met het bereiken van de klantenservice. Ondanks verschillende pogingen om contact op te nemen, blijft de klant onbereikbaar en ervaart frustratie door lange wachttijden in de chat, waarbij de status steeds terugvalt naar een lagere positie in de wachtrij.

Mijn Klacht:

Tijdens de looptijd van mijn abonnement geen problemen gehad.
Nu heb ik een vraag en probeer ik de klantenservice te bereiken op diverse manieren. Helaas krijg ik op geen manier contact.
De grootste ergernis is de chat waarin ik, na erg lang wachten, eindelijk de eerstvolgende blijk te zijn. Dit blijkt alleen niet lang te duren en veranderd in ‘er zijn nog 2 wachtenden voor u’. Dit proces heeft zich al 6 keer herhaald en nu sta ik zeker al 30 minuten in de wacht als eerst volgende.

Gewenste Oplossing:

Een mogelijkheid om wel contact te krijgen. Of het nu telefoon, mail, chat of social media is maakt me niet zoveel uit.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie