Klacht: post niet in brievenbus groenrijk aan de industrie str 118

mailo4677 op 08 februari 2013 over Groenrijk in de categorie Tuin

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Groenrijk
Categorie Tuin
Status Open
Datum 8 februari 2013

Herhaaldelijk is er geklaagd over het niet deponeren van post in de brievenbus door de bezorgers van Groenrijk, waardoor de post in de entree van de winkel terechtkomt. Dit leidt tot irritatie, vooral omdat de post door de open en dicht gaande schuifdeur over de vloer waait. Tijdens een recente confrontatie met een medewerker, die de klacht negeerde, werd de klager op een onbeleefde manier aangesproken, wat als onacceptabel wordt ervaren.

Mijn Klacht:

herhaaldelijk hebben wij u er op geattendeerd dat uw bezorgers de post niet in de brieven bus deponeren maar bij ons in de entree van de winkel leggen daar waar ook onze klanten binnen komen.doordar de schuifdeur steeds open en dicht gaat waait de post over de hele vloer.diverse malen heb ik hierover de medewerkers en jullie als direktie over aan gesproken het helpt niet.nu vandaag 08-02 2013 0m 13.20 uur zie ik weer een medewerker op brommer rond 50 jaar aankomen in de entree spreek hem aan dat de post in de brieven bus moet.Mijnheer is hier over niet te spreken over de manier waarop dit gaat (uiteraard ben en was ik geirriteerd dat dit de zoveelste keer zou worden)en zegt tegen mij dat ik een GALBAK BEN.dit is onacceptabel als medewerker van een bedrijf zo tegen klAnten uitlaat nietmeer dan normaal dat deze man excusses komt maken en nooit meer ons terrein betreedt.verder wil ik u met klem vragen geen post meer in de entree te leggen maar gewoon in de daarvoor bestemde brieven bus te deponeren mvr gr rob colijn groenrijk enschede mob

Gewenste Oplossing:

post in de brieven bus

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Groenrijk

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Groenrijk nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM