Klacht: de grote kosten die berekend worden

Napoleon76 op 29 november 2017 over Gerechtsdeurwaarder Van Arkel in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Gerechtsdeurwaarder Van Arkel has resolved this complaint
Klacht opgelost op 6 december 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer, mevrouw Van Dooren, Naar aanleiding van uw klacht hebben wij geprobeerd met u in contact te komen, zowel telefonisch als per e-mail. Helaas hebben wij telefonisch geen contact met u kunnen krijgen. Op onze e-mail hebben wij tot...

Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 29 november 2017

Een klant van Gerechtsdeurwaarder Van Arkel uit Breda uit zijn onvrede over de hoge kosten die in verband met zijn lopende zaak worden berekend. Hij wijst op een totaalbedrag van €10.277,80, waarvan hij al €9.156,11 heeft betaald, en klaagt over het gebrek aan communicatie na meerdere pogingen om contact op te nemen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

ik heb een lopende zaak bij van Arkel Breda. Ik klaag over het bedrag van de oplopende kosten die alle perken te buiten gaan.

Hoofdsom titel € 7.549,96
Rente berekend tot heden € 992,26

Proceskosten € 557,52
Betekening € 79,11
Executiekosten € 998,95
Nasalaris € 100,00
——————-
Totaal € 10.277,80
Betaald bij ons € 9.156,11
——————-
Resteert € 1.121,69 +p.m.

Ik heb in juli2017 een mail gekregen waar ik 6x op gereageerd heb en nooit een antwoord op heb gekregen. nu heb ik gisteren gebeld waar ik ook nog eens onbeschoft werd behandeld als dat het mijn fout was dat er niet geantwoord is op de mail. Gisterenmiddag kreeg ik eindelijk antwoord op mijn mail van augustus 2017. ik kan alleen concluderen dat de kosten extreem hoog zijn ten aan zien van de hoofdsom maar daar hadden ze geen boodschap aan.

Nu willen ze overmorgen alsnog een executieverkoop houden om het laatste bedrag.

Gewenste Oplossing:

1e plaats dat de kosten aangekaart worden in zijn algemeenheid. Dit overkomt mij niet alleen.
2e wanneer er toch weer een regeling komt

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Gerechtsdeurwaarder Van Arkel over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Gerechtsdeurwaarder Van Arkel in behandeling genomen

Bericht van Gerechtsdeurwaarder Van Arkel

8 jaren geleden - Geachte heer, mevrouw Van Dooren, Wij ontvingen uw klacht via de site klacht.nl. Wij willen duidelijk aangeven dat de website klacht.nl géén onderdeel is van ons bedrijf. Van Arkel gerechtsdeurwaarders heeft geen enkele invloed op (de werking van) deze website. Indien u onverhoopt in de toekomst een klacht heeft over Van Arkel, verzoeken wij u om gebruik te maken van onze klachtenprocedure, te vinden op onze website: https://vanarkelgerechtsdeurwaarders.nl/opdrachtgevers/klachtenregeling/. Met vriendelijke groet, Van Arkel gerechtsdeurwaarders.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Gerechtsdeurwaarder Van Arkel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Gerechtsdeurwaarder Van Arkel

Heeft op 06 december 2017 om 10:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM