Klacht: Geen levering

S.A Jonker op 05 februari 2017 over Dit is TV in de categorie Digitale TV

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Dit is TV
Categorie Digitale TV
Status Open
Datum 5 februari 2017

Een klant heeft op 11 december 2016 een TV-kastje besteld bij Dit is TV, maar heeft dit nog steeds niet ontvangen. Ondanks meerdere pogingen om contact op te nemen, blijft de levering uit en krijgt de klant telkens te horen dat er problemen zijn met de leverancier. Daarnaast ervaart de klant lange wachttijden of geen contactmogelijkheden bij het bedrijf.

Mijn Klacht:

Op 11 dec 2016 Dit is tv kastje gekocht, nog zonder levering. Na aantal contact pogingen (belcontact en mailcontact) nog steeds geen resultaat. Een medewerker melde dat ze problemen hebben met de leverancier en dat de bestelling deze week of volgende week binnen komt (dit bij elk contact het zelfde verhaal). Contact krijgen met dit is tv is ook een lastig verhaal. Of hele lange wachttijden of gewoon geen contact met de telefoon.

Gewenste Oplossing:

Dat het kastje geleverd wordt, of geld terug.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dit is TV

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Dit is TV nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM