Klacht: Verf droogd niet.

user-1264485 op 05 april 2016 over Flexa in de categorie Producten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Flexa has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 mei 2016
Reactie van het bedrijf:

Goedendag mijnheer Kuiper, Tot op heden hebben we niets meer van u vernomen betreffende uw klacht op de droging / doorharding van Flexa Strak in de Lak, kleur 1216 appelgroen. Indien u als nog een passende oplossing wenst dan kunt...

Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Flexa
Categorie Producten
Status Opgelost
Datum 5 april 2016

Een klant heeft problemen ervaren met de Flexa Strak in de lak verf in de kleur appelgroen, die niet droogt op verschillende ondergronden, waaronder ijzer en hout. Ondanks dat andere kleuren van dezelfde verf wel goed opdrogen, blijft deze specifieke kleur stroperig en taai aanvoelen. Dit heeft geleid tot vertraging bij het schilderen van een project voor de verjaardag van de kleinkinderen.

Mijn Klacht:

Verf Flexa Strak in de lak, appelgroen, nr.1216, hoogglans droogd niet, ook een ander aangeboden pot met een ander serie nummer geeft hetzelfde resultaat, droogd niet op ijzer, hout en in de grondverf gezet kunststof, tijdens het roeren van beide potjes voelt de bodem stroperig en taai aan, is dit al een teken dat de verf te oud is?
Dezelfde verf maar dan in meerdere kleuren drogen onder dezelfde omstandigheden (warmte en luchtvochtigheid) wel perfect op.
Ik was iets aan het schilderen voor onze kleinkinderen, maar omdat deze mooie kleur groen niet droogd hebben wij dit niet oprtijd klaar voor hun verjaardag, wat we heel erg vervelend vinden.

Gewenste Oplossing:

Ik ben heel erg benieuwd waarom alleen deze kleur niet droogd en ben al tevreden met een verklarend antwoord en een nieuwe pot verf die wel droogd, want nogmaals deze kleur is wel erg mooi voor de gewenste toepassing.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Flexa in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Flexa een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Flexa

Heeft op 26 mei 2016 om 08:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM