Klacht: verwijderen foto’s 7 dagen blokkade

vriendelijke coupeur op 21 augustus 2020 over Facebook in de categorie Social Media

Facebook klantenservice

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
⏳ Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Facebook
Categorie Social Media
Status Open
Datum 21 augustus 2020

Een gebruiker heeft verschillende meldingen van Facebook ontvangen over het verwijderen van foto's van zelfontworpen kostuums. Ondanks dat de foto's geen tekst bevatten en niet als aanstootgevend worden beschouwd, is er een blokkade van zeven dagen opgelegd vanwege vermeend 'haatdragend taalgebruik'.

Mijn Klacht:

Vandaag heb ik verschillende meldingen van Facebook ontvangen over foto’s die zijn verwijderd. Op de foto’s staan o.a. kostuums die ik zelf heb ontworpen en vervaardigd. Niets erotisch, niets aanstootgevend. Toch wordt er aangegeven dat het gaat om ‘haatdragend taalgebruik’, terwijl de foto’s niet zijn voorzien van tekst !!!

Gewenste Oplossing:

Facebook dient de algehele censuur op te heffen !

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM