Klacht: Slechte service.

Celine1997C op 26 december 2021 over Eve-fashion.com in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 26 december 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bij dit bedrijf een witte jurk besteld en bij ontvangst zat er een zwarte vlek op de plek van de borst en zijn er zwarte stiksels zichtbaar verwerkt onder het witte doorschijnende stuk bij de kraag.

Een mail gestuurd (binnen de retour termijn van 14 dagen) of ik het jurkje kan omruilen voor dezelfde jurk, alleen dan in nette staat.

Antwoord gekregen dat ik binnen 2 dagen dit aan had moeten geven, het onduidelijk is hoe de “minimale vlekjes” er op gekomen zijn en ik het jurkje niet terug mag sturen.
Erg onvriendelijk personeel van de klantenservice en zij denken blijkbaar dat zij boven de wet staan.

Ik neem mijn verlies, maar koop er nooit meer wat.

Gewenste Oplossing:

Omruilen voor een nieuwe jurk, maar daar staan zij toch niet voor open.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Eve-fashion.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Eve-fashion.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Celine1997C
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten