Klacht: 112 en 0800 nummers

Ger4450 op 04 september 2013 over Euphony in de categorie Vaste Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Euphony
Categorie Vaste Telefonie
Status Open
Datum 4 september 2013

Euphony wordt beschuldigd van het in rekening brengen van kosten voor gratis nummers zoals 112 en 0800, wat de klager als oplichterij beschouwt. De klager is van plan een aanklacht bij de politie in te dienen en een rechtszaak voor te bereiden wegens wanprestatie, verwijzend naar een uitspraak van de directeur van Euphony over contracten. Hij roept anderen op om hem te steunen in zijn juridische stappen.

Mijn Klacht:

Euphony brengt nu zelfs de gratis nummer zoals 112 en 0800 nummers in rekening.
Dit is pure oplichterij en daarom ga ik morgen een aanklacht hierover neerleggen bij de Politie.
Tevens ben ik bezig om een rechtszaak voor te bereidden wegens wanprestatie en niet nakomen contract.
Daarnaast heb ik een uitzending gevonden van VARA Kassa, waarin de directeur van euphony Richard Wiggers zegt: wij sluiten geen jaarcontracten af en er kan per direct opgezegd worden.
Van deze uitspraak is dus beeldmateriaal en het staat zwart op wit.
Mocht er iemand of meerder mensen zijn die mij willen steunen en helpen met de rechtszaak, hetzij in persoon of met de brieven, c.q. contracten en facturen, dan kunt u mij bereiken op: [email protected].
Samen staan we sterker!

Ger Boogmans

Gewenste Oplossing:

Directe ontbinding contract

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Euphony nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM