Klacht: meerdere keren E10 getankt maar E5 aangegeven

cornelisbakker69 op 07 november 2019 over Esso in de categorie Tankstations

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Esso
Categorie Tankstations
Status Open
Datum 7 november 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bij de Esso Huiswaarderweg in Alkmaar word op alle pompen E5 aangegeven Terwijl er E10 verkocht word Dit is niet aangepast.
Naar esso gebeld krijg ik een of andere uitbaat bedrijf aan de telefoon,
het kon geen schade voor mijn auto, ook al kon ze het merk niet.
Ook een mail naar esso gestuurd maar dat schuif gelijk alle verantwoording af. Of te wel je tankt gewoon bij een Witte pomp.
2 dagen later weer Esso gebeld. Blijkt er maar 1 persoon te zijn voor heel esso Benelux. Een medewerker zonder gezag
Maar 2 dagen later zijn de stickers nog niet vervangen. Het scheelt ze helemaal niets. En of het de derde dag eind van de dag al was vervangen kon de mevrouw ook niet zeggen.

Gewenste Oplossing:

gesprek directie

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Esso

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Esso nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door cornelisbakker69
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM