Klacht: 4 seizoenen dekbed

4 seizoenen dekbed op 05 januari 2019 over Ecom Supply in de categorie Handelsondernemeing

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 5 januari 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 11dec plaats ik een bestelling via marktplaats aanbieding… Tot op heden is er nog steeds niks geleverd. Een bericht gestuurd via de link in de bevestigingsmail. Antwoord: u kunt ze deze week nog verwachten…. eCom blijkt een zusterbedrijf te zijn van koopjedeal. Die is wel super bereikbaar, maar kunnen me niet verder helpen. Hebben geen inzage in de administratie van eCom. Nog een aantal keren een mailtje gestuurd via de link in de mail…. geen reactie meer! Marktplaats een mailtje gestuurd….. geen reactie!
Dit heb ik nog nooit mee gemaakt bij Marktplaats aanbieding, en heb er regelmatig wel eens iets besteld.

Gewenste Oplossing:

Als de dekbedden geleverd zijn OF als ik mijn geld terug gestort krijg!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ecom Supply

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ecom Supply nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM