Klacht: vernieuwen autoverzekering 44% duurder bij nieuwe exact dezelfde auto

hansf op 02 januari 2016 over Ditzo in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Ditzo has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 februari 2016
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben u gesproken over uw klacht. We hebben u zo veel en goed mogelijk uitleg willen geven over de wijze waarop de premie wordt bepaald. Hele specifieke informatie delen wij inderdaad niet. Dat u zich elders verzekert vinden wij...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ditzo
Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 2 januari 2016

Een klant van Ditzo ervaart een stijging van bijna 44% in de premie van zijn autoverzekering voor een nieuwe, identieke auto, ondanks geen wijzigingen in persoonlijke omstandigheden of schadehistorie. Na telefonisch contact met een medewerker van Ditzo heeft de klant geen bevredigende verklaring ontvangen voor deze aanzienlijke verhoging.

Mijn Klacht:

Autoverzekering zou bij exact dezelfde nieuwe auto (zelfde merk, zelfde gewichtsklasse, zelfde uitvoering, iets lagere prijs ivm leaseuitvoering) bijna 44 % duurder worden. Geen wijzigingen in adres of leeftijd. Geen schades (32 jaar schadevrij). De te vervangen auto was twee jaar oud. Telefonisch contact gehad met medewerker Ditzo, maar dit heeft niet geleid tot een voor mij redelijke verklaring. Uiteraard zou de verzekering door normale bij iedereen geldende omstandigheden iets duurder kunnen uitvallen. Verzekeringen worden nu eenmaal duurder, maar 44 % zonder een daarvoor goede verklaring is voor mij niet acceptabel.

Gewenste Oplossing:

Een prijs die overeenkomt met de prijs die gevraagd wordt voor de auto die vervangen wordt.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Ditzo over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Typisch voor Ditzo. Geen enkele reactie tot nu toe.!!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ditzo in behandeling genomen

Bericht van

10 jaren geleden - Onze excuses! Dit had niet mogen gebeuren. Uw klacht is nu in behandeling. U heeft een mail van ons ontvangen. Wilt u contact met ons opnemen? Vriendelijke groeten, Ditzo

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Ditzo heeft contact opgenomen maar de vraag niet beantwoord. De kern van het antwoord was: "De premies betreffen schattingen die regelmatig opnieuw worden beoordeeld. Tijdens het contract blijft uw premie hetzelfde. Mocht je een nieuwe verzekering afsluiten dan wordt er rekening gehouden met nieuwe gegevens" Premies die berekend worden op schattingen dat is helemaal nieuw voor mij. Lijkt me ook uiterst dubieus om zo premies te berkenen, maar wellicht dat hier een diepere betekenis achter zit, die is mij in ieder geval niet verteld. Verder: " In uw geval zit het verschil onder andere in de bouwjaar van je nieuwe auto, maar voornamelijk in de huidige bekende gegevens is waardoor de premie €40.14 is. Zou je het oude kenteken nu willen verzekeringen dan is de premie € 39.92,-." welke "voornamelijk huidige bekende gegevens" dat dan zijn wordt niet uitgelegd. Dit is dus geen antwoord, maar een rookgordijn aanleggen. Ik wil gewoon weten welke huidige bekende gegevens ervoor zorgen dat de verzekering ca 40 % duurder zou worden. En tevens waarom/wat de de reden is dat die bij ditzo wel bekende maar bij mij niet bekende gegevens zo een grote prijssprong mogelijk maakt.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Vandaag een geweldig antwoord gehad van de klachtenbehandelaar van Ditzo. Helaas mogen wij de huidige bekende gegevens en de schatting die wij maken niet aan u meedelen. Dat doet geen enkele verzekeringsmaatschappij dus wij ook niet. O ja er werd terloops nog opgemerkt dat de letselschadevergoedingen gestegen waren en dat dat ook een oorzaak is. Ik begrijp natuurlijk wel dat Ditzo mij geen jaarcijfers geeft een inschattingscijfers, maar een tipje van de sluier zou het rookgordijn wat hebben laten optrekken. Al zou maar benoemd worden welke oorzaken er toe leiden dat de premie verhoogd wordt. Helaas zullen als ik het goed begrijp dan alle nieuwe autoverzekeringen bij iedereen drastisch worden verhoogd. Gewoon eerlijk zijn is geen sterk punt van Ditzo. Dat had ik inmiddels al wel begrepen als ik andere klachten over het bedrijf Ditzo lees. Voor mij in ieder geval een andere verzekeringmaatschappij. Zou het soms zo zijn dat er te veel mensen hun verzekering opzeggen dat de premie voor degene die overblijven fors verhoogd moet worden?? Als dat zo is ga je dat natuurlijk niet aan de grote klok hangen. En dan reclame op de website maken met de tekst : " Ken je onze eerste commercial uit 2007 nog? Ditzo kraakt verzekeringsregels, want daar wordt verzekeren logischer van" .Het zal wel aan mij liggen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ditzo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Ditzo

Heeft op 26 februari 2016 om 16:13 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben u gesproken over uw klacht. We hebben u zo veel en goed mogelijk uitleg willen geven over de wijze waarop de premie wordt bepaald. Hele specifieke informatie delen wij inderdaad niet. Dat u zich elders verzekert vinden wij erg jammer, maar is uw goed recht. Vriendelijke groeten, Ditzo

hansf

Heeft op 29 februari 2016 om 13:55 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Er is alleen in het algemeen en met veel woorden maar weinig inhoud gecommuniceerd. Dit is dus geen oplossing. Kassa is geinteressseerd, want al eens eerder is de exorbitante verhoging van verzekeringen zonder gedegen onderbouwing aan de orde geweest. Wellicht dat de belbus eens langsgaat.

Bericht van

10 jaren geleden - Hartelijk dank voor het gesprek dat onze actuaris nog met u heeft gehad. Wij hopen dat dit wat verheldering heeft gegeven. In uw situatie is de premie inderdaad erg omhoog geschoten, maar in vergelijking met andere maatschappijen hebben we nog steeds een scherpe prijs. Vriendelijke groet, Ditzo

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM