Klacht: Geen krant ontvangen

[email protected] op 10 februari 2022 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Telegraaf
Status Open
Datum 10 februari 2022

A.J. Nieuwhoff heeft op 5 februari zijn zaterdagkrant van de Telegraaf niet ontvangen en uit zijn onvrede over de herhaalde problemen met de bezorging. Hij overweegt zijn abonnement op te zeggen als er geen oplossing komt. Nieuwhoff hoopt op een snelle regeling van het probleem.

Mijn Klacht:

Geachte heer/mevrouw
Afgelopen zaterdag alweer mijn zaterdagkrant niet ontvangen 5 februari van de Telegraaf als dat zo blijf ga ik u in gebreken stellen dan ga mijn abonnement van de telegraal opzeggen hopelijk word er nu wel wat geregeld
Met vriendelijke groet
A,j nieuwhoff
Het klaphek 7
3401 rz ijsselstein

Gewenste Oplossing:

Elke zaterdag de telegraaf

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telegraaf

Reactie van de melder van de klacht [email protected]

4 jaren geleden - Geachte heer/mevrouw Vandaag alweer geen krant ontvangen 12 februari schandalig bij jullie deze zeg ik mijn abonnement op graag terug betaling van betaalde abonnement en mail dat u mijn opzegging ontvangen heeft M.v. G a.j nieuwhoff Het klaphek7 IJsselstein 3401 rz

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telegraaf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM