Klacht: Sjouwen met koffers

landsmeer34 op 19 februari 2017 over Corendon in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Corendon has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Corendon
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 19 februari 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vanaf 5 tot 9 Februari 2017zijn wij in Hotel Dunas Miradorin MasPalomas geweest in aansluiting op een Cruise reis. Bij aankomst moesten wij met onze zware koffers via vele traptreden naar gebouw F om daar eindelijk een lift te vinden. Gezien onze leeftijd, 84 en 82 jaar,verwachtten wij wel wat hulp.De receptie reageerde met de opmerking dat ze geen 5 sterren hotel zijn, dus zoek het maar uit.!Als gevolg van al dat gesjouw heb ik veel rugpijn en ben nu onder behandeling van een specialist.Nog afgezien van een kamer zonder zon en uitzicht op vuilnisbakken zal ik niemand aanraden om dit hotel te boeken.

Gewenste Oplossing:

Wij zouden tevreden kunnen zijn als aan bovenstaande aandacht wordt gegeven.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Corendon

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Corendon over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Corendon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM