Klacht: Let op vaarschema Nijlcruise klopt niet!

ApplausvoorMSTerramar op 22 mei 2013 over Corendon in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Corendon has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Corendon
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 22 mei 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op de site van Corendon bij een Nijlcruise staat niet expliciet vermeld dat er vaste opstap- en vaardagen zijn vd schepen. Wel dat er wijzigingen toegestaan zijn. Ik kwam op maandag aan, werd woensdag pas aan boord gebracht en we gingen pas vrijdag varen. Iedereen lokaal liet weten dat dat de vaste dagen zijn, terwijl ik eerst 1 week cruise en daarna 1 week hotel had geboekt. De hotelweek werd dus opgesplitst in eerst 2 en daarna nog 5 dagen!

Gewenste Oplossing:

Expliciete informatie over vaarschema op de website van Corendon.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Corendon

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Corendon over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Corendon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM