Klacht: Hotel was het slechtste dat we al gehad hebben..

KIESMAAR op 14 augustus 2015 over Corendon in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Corendon has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Corendon
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 14 augustus 2015

Een reiziger heeft een klacht ingediend over het geboekte hotel via Corendon, dat volgens hen zeer weinig service biedt. Bij aankomst in de hotelkamer ontbraken handdoeken voor drie personen, en ondanks herhaalde verzoeken aan de receptie en het personeel, werden er geen extra handdoeken geleverd.

Mijn Klacht:

Wij hadden een reis geboekt via Corendon.

Als touroperator kan ik jullie geen negatieve bemerkingen geven, maar ik wil ten zeerste melden dat het geboekte hotel zéér weinig service biedt aan hun gasten.

Toen we in onze hotelkamer toekwamen, met drie personen (mijn man en ik, samen met onze 13-jarige dochter), waren er 2 grote en 2 kleine handdoeken aanwezig, en een badmatje. Dit in plaats van voorziening voor 3 personen.

Ik ben toen naar de receptie gegaan om bijkomende handdoeken te vragen en ze beloofden om er extra te voorzien. Helaas, de volgende dag nog geen extra voorziening.

We gingen ervan uit dat dit een vergissing was van de bediening en vroegen de poetsdame om meer handdoeken. Het enige dat de dame in slechts Engels zei was ‘go reception, go reception, ..).

Doordat de douchekop kapot was, en de badkamer onder water stond heb ik de volgende ochtend had ik 2 zeer natte handdoeken en het badmatje o de grond gelegd ter vervanging. Bij het terugkomen van onze uitstap, beschikten we nog over één grote handdoek, én een kleine. Het natte badmatje was ook weg.

Terug naar de receptie: belofte binnen het halfuur propere handdoeken.
Na een uur, nog niks. Mijn man is terug gegaan. Belofte: binnen een halfuur handdoeken.
Na een uur: weeral niks!

De reisleiding van Corendon gebeld. Tim, reisleider heeft me teruggebeld: handdoeken worden geregeld. En ja, binnen het halfuur hadden we onze stapel handdoeken.

Een aantal dagen later: propere handdoeken worden ook vuil, in de was gegooid. Resultaat: vuile weg, géén propere mee gekregen.
Poetsdame: go reception…
Wij waren dit spelletje zo beu en waren blij dat we voldoende propere handdoeken bijhadden Voor het zwembad zodat we onze propere handdoeken dan maar gebruikt hebben voor onze dagelijkse hygiëne.

Dit heb ik nog NOOIT meegemaakt, SMEKEN voor handdoeken!!!!

Verder was dit hetzelfde probleem met het WC papier. Ik ben naar de receptie moeten gaan en 3 personen moeten aanspreken om een rolleke wc papier te “krijgen”.

Dit hotel is geen 4 sterrren waard, trekt op geen blaas , het eten is bar slecht, de all-inclusive drank is afschuwelijk en ondrinkbaar (probeer maar eens de wijn, de frisfrank of het bier), de kamers zijn afgeleefd, vuil en vol met spinnen!

Wij hebben nog nooit zo een slecht hotel gehad!

Gewenste Oplossing:

Bij een properekamer en een goede service

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Corendon

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Corendon over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Corendon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM