Klacht: Chauffeur annuleert zomaar na 10 minuten

Melisa S. op 26 juni 2022 over Uber in de categorie Taxibedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Uber
Categorie Taxibedrijven
Status Open
Datum 26 juni 2022

Een klant van Uber heeft een klacht ingediend over een chauffeur die een rit annuleerde terwijl de klant op hem wachtte. De chauffeur bracht echter wel kosten in rekening, ondanks dat hij niet op de afgesproken locatie was en niet reageerde op oproepen. De klant eist een terugbetaling van de €8, omdat hij vindt dat de annulering niet zijn schuld was.

Mijn Klacht:

Dus terwijl ik op de chauffeur sta te wachten en hij de rit annuleerd omdat hij niet even naar me toe wil rijden brengt hij de kosten in rekening?!
Wat is dat voor naaistreek. Hij zei bij de albert heijn te staan maar daar stond ik en hij was daar niet naam mijn oproepen niet op. Heeft de rit geannuleerd en brengt €8 in rekening.

IK WIL MIJN GELD TERUG!! Ik laat me niet oplichten. Het is niet mijn schuld dat hij me niet kon vinden. Een duidelijker adres kon ik hem niet geven.. Op de plattegrond te zien stond hij helemaal niet bij de Albert Heijn. hij heeft niet eens de moeite genomen om naar de Albert Heijn te rijden aan de plattegrond te zien. Ik heb een screenshot gemaakt toen hij vroeg om naar hem toe te lopen. (Ik heb toen gevraagd waar hij stond en dit wilde hij niet zeggen want ik kreeg hier geen antwoord op.

Ik wil per direct mijn geld terug, want dit pik ik niet.

Gewenste Oplossing:

Door mijn geld te storneren en de chauffeur hoeft mij nooit meer op te halen, want hij brengt me in de problemen. Want hierdoor ben ik veel te laat op het werk.
Met zo iemand wil ik niet in zee gaan want je kan er niet op rekenen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Uber

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Uber nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Melisa S.
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM