Klacht: Je recht halen en krijgen is een droom geworden.

fsahin op 16 december 2022 over Centraal Beheer Achmea in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Centraal Beheer Achmea has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Verzekering
Status Open
Datum 16 december 2022

Een consument ervaart frustratie over de afhandeling van een letselschadezaak die al 14 jaar loopt. De rechtsbijstandsverzekering van Centraal Beheer Achmea blijft volhouden dat de conclusies van de verzekeringsarts onbetwistbaar zijn, terwijl het slachtoffer zich gedwongen voelt om aan te tonen dat er voor het ongeval geen klachten waren. De klager vraagt zich af waar het recht is gebleven en voelt zich genegeerd door zowel de rechtsbijstandsverzekering als de verzekeringsartsen.

Mijn Klacht:

Ivm letselschade wat al 14jaar loopt en je rechtsbijstand verzekering maar blijft volhouden dat de (onpartijdige) verzekeringsarts anders concludeert alsof deze verzekeringsartsen heilig zijn verklaart, en dat het slachtoffer maar moet aantonen dat er voor het ongeval geen klachten waren, en als je dit dan aantoont, en dan nog blijft men het slachtoffer negeren en met talloze vragen achter. Waar is het recht gebleven in dit land, wat is er aan de hand, waar kan ik mijn recht nog behalen. Noch mijn rechtsbijstand verzekering, noch door de verzekeringsmaatschappijen heilig verklaarde verzekeringsartsen durven de confrontatie aan met ons.

Gewenste Oplossing:

Het slachtoffer op de voorgrond en niets anders. Niet met vragen laten zitten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Centraal Beheer Achmea over deze klacht.

Bericht van Centraal Beheer Achmea

3 jaren geleden - Beste meneer, mevrouw, Bedankt dat u ons liet weten dat u niet tevreden bent. We willen uw klacht samen met u oplossen. Daarom bespreken wij uw klacht het liefst persoonlijk met u. Wij bellen u binnen veertien dagen. Kunnen wij u telefonisch niet bereiken? Dan krijgt u van ons een e-mail. We sluiten de klacht op deze site af. Met vriendelijke groet, Klachtenmanagement Centraal Beheer

Alle klachten die gemeld zijn door fsahin
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM