Klacht: Natte pers (kleed) door nalatigheid van Breman

Ben en Anuska Zijlstra op 30 juli 2018 over Breman Installatiegroep in de categorie Installatiebedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Breman Installatiegroep is working on this complaint
๐Ÿ”„ In behandeling
Klanttevredenheid: 7.0/10 โ˜…โ˜…โ˜…โ˜…โ˜†
Status In behandeling
Datum 30 juli 2018

Een klant van Breman Installatiegroep heeft geklaagd over een lekkage die is ontstaan door het niet goed aandraaien van schroeven tijdens de installatie van de cv-installatie in juli 2018. Hierdoor is een perskleed doorweekt geraakt. Ondanks een bezoek van een monteur om de schroeven na te lopen, heeft Breman aangegeven geen schadevergoeding te willen bieden voor het beschadigde kleed.

Mijn Klacht:

Breman is vergeten bij het installeren van de cv installatie 3 juli tm 6 juli 2018 alle schroeven van de radiatoren en leidingen goed aan te draaien , daardoor is er een lekkage ontstaan vanaf het begin af aan.
Nou is daardoor mijn pers (kleed) doorweekt nat geworden. Wij hebben dat zondag 30-07-2018 nogmaals bij de firma Bremen telefonisch gemeld!! Er is op 03-08-2018 pas een (monteur van de firma Breman)geweest om alle schroeven van alle verbindingen na te lopen en goed aan te draaien.Deze waren allemaal los.
Breman heeft contact opgenomen datum 06-08-2018 voor een afspraak om naar het kleed(pers) te komen op datum 07-08-2018 om 10:00 uur kijken als het kleed)pers)is opgedroogt. En zegt laat maar liggen , ik zie niks aan de pers(kleed) en we gaan ook niks vergoeden Daar nemen wij geen genoegen mee.

Gewenste Oplossing:

De oplossing is nog ver weg!! Laat u de pers(kleed)maar taxeren en pas als mijn pers (kleed) vergoed is,dan ben ik pas tevreden.

Beoordeling 7/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Breman Installatiegroep over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Breman Installatiegroep in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Deze klacht is eindelijk opgelost door Staedion.

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - En Breman is een nep bedrijf.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM