Klacht: Bonusaanbiedingen niet beschikbaar

Janneman@2 op 28 april 2020 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 28 april 2020

Een klant van Albert Heijn heeft geklaagd over de beschikbaarheid van een bonusaanbieding voor een grill guru BBQ, die op 28 april zou ingaan. Ondanks dat de aanbieding al op de website stond op 27 april, waren de BBQ's op de ingangsdatum niet te bestellen en waren ze in de winkels nauwelijks beschikbaar. De klant beschouwt dit als misleiding, omdat er geen producten beschikbaar waren terwijl deze wel werden geadverteerd.

Mijn Klacht:

AH adverteert met een bonus aanbieding (grill guru bbq) welke ingaat op 28-4. Op de site stond hij al op 27-4 maar nog niet te bestellen. Je kon in de winkel een voucher laten scannen of online bestellen maar beide mogelijkheden hebben vanaf 28-4 00:00 uur niet gewerkt. Online de hele dag gecontroleerd en 5 winkels afgeweest. Winkels geven aan 1 (of geen) bbq binnen gehad te hebben. Dit vind ik dus een nep actie. Iets aanbieden voor een mooie prijs maar vervolgens vanaf het eerste moment aangeven dat hij uitverkocht is. Ik vind dit misleiding. Je kan ook een nieuwe auto aanbieden voor 5 euro maar er is er geen beschikbaar.

Gewenste Oplossing:

Leveren wat ze aanbieden voor de prijs die ze aanbieden

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Reactie van de melder van de klacht Janneman@2

6 jaren geleden - Ik heb overigens inmiddels wat klantenservice medewerkers gesproken zowel in de winkel als via de landelijke klachtenservice, deze bevestigen bijna allemaal het verhaal van vraag en aanbod. Vorig jaar een vergelijkbare actie geweest en eigenlijk was die net zo chaotisch. Ah heeft weinig bijgeleerd en verschuilt zich achter op=op. Daar kom je altijd mee weg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Janneman@2
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer