Klacht: BOL laat mij onterecht strafporto betalen

pimacaos op 19 februari 2014 over Bol.com in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 21 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer, U bent door ons geinformeerd met een passende oplossing. Met vriendelijke groet, Bol.com Webcare team

Bedrijf Bol.com
Categorie Online Warenhuizen
Status Opgelost
Datum 19 februari 2014

Een klant heeft op 14 januari een boek besteld via Bol.com bij een tweedehands verkoper, maar ontving het zonder frankering en afzenderadres. Na een verzoek van Post.nl om strafporto te betalen, heeft de klant contact opgenomen met de verkoper en Bol.com, maar ontving alleen een cadeaubon als compensatie, wat hij weigerde. De zaak is inmiddels doorgestuurd naar een andere afdeling van Bol.com, maar de klant wacht nog steeds op een antwoord.

Mijn Klacht:

Op 14 januari jl bestel ik via Bol.com bij een 2e hands verkoper een boek.
Het boek wordt bezorgd, echter ontbreekt frankering en het adres van de afzender. Post.nl stuurt mij een dag na ontvangst van het boek een verzoek om € 5.12 strafporto te betalen. Ik benader de 2e hands verkoper die allerlei excuses noemt maar geenszins verantwoording wil nemen. Ik wend mij tot Bol voor bemiddeling. Bol biedt mij een cadeaubon aan voor € 5.00. Deze weiger ik omdat ik vind dat de 2e hands verkoper in gebreke is en niet ik. Verder denk ik voorlopig niet te bestellen en heb ik het geld gewoon nodig.
Op 18 januari schrijft Bol dat mijn case naar “een andere afdeling” is gestuurd en dat ze verwacht dat ik uiterlijk binnen een week antwoord krijg. Op dat antwoord wacht ik nog steeds…..

Dit schreef ik o.a. aan Bol op 30 januari n.a.v. het verstrijken van de betalingstermijn:
“”Helaas heb ik nog niets van u vernomen sinds 18 januari jl.. Aangezien eergister de uiterste betaaldatum was van factuur 8245674410010 heb ik deze voldaan voor het gedeelte wat door mij voldaan moet worden: € 6.99 minus strafporto € 5.12 = aan u overgemaakt € 1.87
Ik wil u vriendelijk vragen uw financiële afdeling hiervan op de hoogte te brengen.
Tevens heb ik eergister de strafporto van € 5.12 aan Post.nl betaald.””

Bol mailt me vandaag, 14 februari, betalingsherinnering 2, verhoogd met €3.- kosten. Ik stuur vandaag een klacht en krijg weer dezelfde standaard mail terug met dat mijn klacht is doorgestuurd naar een andere afdeling en dat ik uiterlijk binnen een week een antwoord krijg. Ik heb teruggemailed dat ik daar niet op ga wachten en zelf elders mijn beklag zal doen. Onder andere via deze site.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als Bol mijn betaling van € 1.87 accepteert en geen betalingsherinneringen meer stuurt. Verder zou een excuus op z'n plaats zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Bol.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Bol.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bol.com

Heeft op 21 februari 2014 om 15:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer,

U bent door ons geinformeerd met een passende oplossing.

Met vriendelijke groet,
Bol.com Webcare team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM