Klacht: Blauwe Q liner bus van Boskoop naar Den Haag

Mevrouw Van Vliet op 28 november 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 1 december 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste Mevrouw Van Vliet, Bedankt voor je reactie. Ik geef je klacht intern door in de regio zodat het verder uitgezocht kan worden. Ik zal in ieder geval vragen of de bussen rekening kunnen houden met de snelheid. Snelheid is...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 28 november 2017

Een inwoner van Boskoop ervaart trillingen in zijn huis door de blauwe Q liner bus die sinds enkele maanden de route over de Mendelweg rijdt. Ondanks recent herstelwerkzaamheden aan de straat blijven de trillingen aanhouden, wat de klager doet twijfelen aan de staat van de bus of de rijomstandigheden. De klager vraagt om een verklaring voor deze aanhoudende problemen.

Mijn Klacht:

Sinds een aantal weken/ maanden rijdt , naast de gewone streekbus over de Mendelweg te Boskoop,de blauwe snelbus. Volgens mij omdat er problemen zijn bij het station in Boskoop.
Deze bus veroorzaakt trillingen in ons huis. Er zijn putten ontstaan in de weg voor ons huis. Nu heeft de gemeente Alphen a. d. Rijn GISTEREN de straat hersteld.
Tot onze grote verbazing voelen wij VANDAAG trillingen als die blauwe bus voorbij rijdt. Slechte veren, te hard rijden oude bus?? Heeft u hier antwoord op?

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik rustig in mijn huis kan zitten!

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van

8 jaren geleden - Beste Mevrouw Van Vliet, Wat naar dat onze bussen voor trillingen zorgen in je huis. Op welke tijdstippen gebeurde dit en heb je voor mij het liefst busnummers of lijnnummers van de passerende bussen? Met vriendelijke groet, ^Wouter Arriva Webcareteam

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - De bussen hebben de volgende nummers: de blauwe Q liner van Boskoop naar den Haag 382 De groene bus 186 van Boskoop naar Gouda. Groeten, Mevrouw Joke van Vliet van der Ende

Arriva

Heeft op 01 december 2017 om 15:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Mevrouw Van Vliet,

Bedankt voor je reactie.

Ik geef je klacht intern door in de regio zodat het verder uitgezocht kan worden. Ik zal in ieder geval vragen of de bussen rekening kunnen houden met de snelheid. Snelheid is in de meeste gevallen de oorzaak van trillingen.

Mocht ik een reactie terug krijgen dan laat ik dit weten. Ik hoop in ieder geval dat je snel verbetering gaat merken en rustig in huis kan zitten.

Excuses voor het ervaren ongemak! Mocht je nu of in de toekomst nog vragen hebben over deze melding of een ander voorval, dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina onder @Arriva_NL , Facebookaccount www.facebook.com/ArrivaNederland of ons online contactformulier: https://bit.ly/.

Met vriendelijke groet,
Lina
Arriva Webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten