Klacht: Retour

SophieN07 op 07 december 2017 over Bershka in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bershka
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 7 december 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik had een jas besteld met klarna afterpay die helaas niet goed zat. Ik heb de jas terug gestuurd waarbij ik ongeveer 7 euro moest betalen. Dit is ongeveer 1,5 maand geleden. Vorige week ontving ik aanmaningskosten brief. Terwijl ik nooit een factuur heb ontvangen. Via klarna zijn de aanmaningskosten weggehaald. Des al niet te min moet ik wel 4 euro verzendkosten betalen. Kortom 11 euro voor eigenlijk helemaal niks. En omdat zij nooit een retouraanvraag hebben benoemd dat je dat moet aanvragen. Kan ik dit niet terug krijgen.

Gewenste Oplossing:

Geen 4.- verzendkosten betalen en de 7 euro terug of op zn minst 3 euro terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bershka

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bershka nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM