Klacht: Beltegoed

Heb geen klantnr op 11 oktober 2017 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 11 oktober 2017

Een klant heeft een klacht ingediend over HEMA omdat zijn 89-jarige moeder, na een ziekenhuisopname, een mobiel met beltegoed had aangeschaft. Toen zij thuis een vaste telefoon kreeg, vroeg de klant of het resterende beltegoed als waardebon kon worden terugbetaald, maar HEMA weigerde dit, wat leidde tot ontevredenheid over de service.

Mijn Klacht:

Mijn moeder van 89 jaar was gevallen .een gebroken heup.zij lag daarom in verpleeghuis. Geen telefoon. Dus een mobiel aangeschaft. Een 06 nr gekocht bij de hema+ beltegoed.oma kon gebeld worden.Mijn moeder mocht naar huis.blijf je met een beltegoed van 12.00 zitten . Want thuis een vaste aansluiting. Ze krijgen zakgeld in een verzorgingshuis. Dat is niet veel.dus heb de Hema gebeld of het beltegoed in de vorm van een waardebon mocht uitbetaalt worden.nee doden we niet aan .jammer dan bent u maar het geld kwijt.Fantastisch HEMA.jullie verdienen een dikke 0.

Gewenste Oplossing:

Als mijn moeder een waardebon krijgt.geld hoeft nog niet eens.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM