Klacht: Failliet bedrijf, terwijl er nog (al betaalde) behandelingen open staan! Geen gehoor van het bedrijf.

Minaa op 03 februari 2015 over Belleza in de categorie Mode

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Belleza has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Belleza
Categorie Mode
Status Open
Datum 3 februari 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In januari heb ik via vakantieveilingen een pakket van 6 IPL behandelingen gekocht bij Belleza in Arnhem. Toen ik vandaag om 12:20 een afspraak had en aan kwam lopen, was er een papiertje op de deur geplakt met: failliet! Geen mail gekregen, automatisch bericht op hun nummer, en de website is uit de lucht gehaald! En dan nog wel een dag van tevoren een bevestigingsmail krijgen over dat ik de behandeling niet moet vergeten!

Gewenste Oplossing:

Aankoopbedrag terug van het bedrijf of zorgen dat de IPL behandelingen ergens anders verzilverd kunnen worden. Ook moet vakantieveilingen stoppen met hun aanbiedingen, want mensen worden nu dus afgezet!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belleza

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Belleza over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belleza nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM